Elbisenin Kiracısı - Sheri Holman - Ana Fikri

Elbisenin Kiracısı - Sheri Holman - Ana Fikri

Yayınevi: Aykırı Yayınları Basım Tarihi: Kasım 2000 Kitap Türü: Diğer / Edebiyat ABD de en çok satan kitpalar arasında yer alan Sheri Holman ın bu romanı ABD de bu yılın başında yayınlandığında büyük övgü aldı ve heyecan verici bir tarihsel roman olarak değerlendirildi. Sanayileşmekte oaln 19. yüzyıl İngiltere sinde alt sınıfların gündelik yaşamını bir belgesel titizliğinde ve çarpıcı bir duyarlılıkla anlatan Elbisenin Kiracısı nın ana karakteri... Read more

01-09-2011 02:01 - yazan tasfirin77 son yazılan Mesajı göster
Hasırcı Kız - Guy De Maupassant - Ana Fikri

Hasırcı Kız - Guy De Maupassant - Ana Fikri

Yayınevi: Türkiye İş Bankası Yayınları Basım Tarihi: Mart 2010 Kitap Türü: Roman / Çizgi Roman “İki tahta kulübe, küçük bir kaplıca kentinde yan yanaydı. İki köylü, çocuklarını büyütmek için verimsiz topraklarında var güçleriyle çalışıyorlardı. Her evde dört çocuk vardı. İki komşu kapının önü de sabahtan akşama çocuk kaynıyordu. İki büyükler yaklaşık altı yaşında, küçüklerse aşağı yukarı on beş aylıktı; iki evde de, önce evlilikler, sonra... Read more

01-09-2011 01:50 - yazan tasfirin77 son yazılan Mesajı göster
Dünya Atlası 2004 - Anonim - Ana Fikri

Dünya Atlası 2004 - Anonim - Ana Fikri

Yayınevi: Boyut Yayınları Basım Tarihi: Ekim 2003 Kitap Türü: Diğer / Edebiyat Ülkelerin nüfus bilgileri Birleşmiş Milletler in örnekleme metoduyla oluşturduğu 2005 yılı projeksiyonundan alındı. Böylece en az hata ile ülkeler arası karşılaştırmalı nüfus bilgilerine ulaşıldı. Yine aynı şekilde milli gelir ölçümlerinde de Birleşmiş Milletler in verileri esas alındı. Bu Dünya Atlası en kapsamlı coğrafya haritalarının yanı sıra, Dünya yı Türkiye vizyonundan... Read more

01-09-2011 01:41 - yazan Enesce son yazılan Mesajı göster
Geçmişten Günümüze Pkk ve Ayaklanmalar - Emin Demirel - Ana Fikri

Geçmişten Günümüze Pkk ve Ayaklanmalar - Emin Demirel - Ana Fikri

Yayınevi: IQ Kültür-Sanat Yayıncılık Basım Tarihi: Ağustos 2005 Kitap Türü: Diğer / Edebiyat Avukatları kanalıyla gönderdiği mesajda; örgütün yönetim kadrosu ve tabanına kardeşi Osman Öcalan için şunları söylüyor: Osman ve Nizamettin serseridirler. Bunlar siyasetten ve özgürlükten anlamazlar. Bu oyuna dahil olurlar. Bir kadın için çekip gidenlerden her şey beklenir. Bu oyuna dahil olular. Bir kadın için çekip gidenlerden her şey beklenir. Sonuç ortadadır. Ben... Read more

01-09-2011 01:30 - yazan Enesce son yazılan Mesajı göster
Gizli Aşk Bu - Özen Yula - Ana Fikri

Gizli Aşk Bu - Özen Yula - Ana Fikri

Gizli Aşk Bu - Özen Yula - Özeti, Gizli Aşk Bu Kitabı, Kitap Özeti, Ana Fikir Yayınevi: Everest Yayınları Basım Tarihi: Mayıs 2009 Kitap Türü: Roman / Edebiyat Müjde ile Şener birbirlerine âşıklar... mış. Çok eskiden. Aslında bütün mahalle biliyormuş ama şimdiye kadar susmuşlar. Hatta Şener'in karısı Hümeyra da biliyormuş ama... Sonra Serra, Lale ve Ayşenil hep buluşuyorlar da, Suzan'la Lale küs ya... Ama o da başka bir hikâye. Tabii onun da aslı ortaya... Read more

01-09-2011 01:20 - yazan Enesce son yazılan Mesajı göster
Bak Hala Çok Güzelsin - Onur Caymaz - Ana Fikri

Bak Hala Çok Güzelsin - Onur Caymaz - Ana Fikri

Yayınevi: Doğan Kitap Basım Tarihi: Eylül 2004 Kitap Türü: Şiir / Edebiyat "Onur Caymaz ın şiirlerindeki en temel izlek hüzün duygusu. Mutluluğu da mutsuzluu da hüzünle şiire döküyor. Bir yanıyla yaşanmışlıkların, öteki yanıyla da yaşanılmamış şeylerin bıraktığı tortuların hüznü. Çünkü hayat bizim dışımızda da akıp gidiyor. Şairin görevi de burada başlıyor:Hayatta notlar düşmek.Genç bir insanın yaşadığı hayatla, dünyayla çelişmelerini,... Read more

01-09-2011 01:10 - yazan tasfirin77 son yazılan Mesajı göster
Budapeşte - Chico Buarque - Ana Fikri

Budapeşte - Chico Buarque - Ana Fikri

Yayınevi: Doğan Kitap Basım Tarihi: Ekim 2004 Kitap Türü: Roman / Edebiyat "Cesurca yazan Chico Buarque, derin bir uçurumu tel üstünde geçti ve karşı kıyıya ulaştı. Üslupta, anlatısal yapıda ve sadelikte ustaca kotarılmış başarılar bu kıyıda yer alıyor. Bu kitapla birlikte Brezilya da yepyeni bir şeyler cereyan ettiğini söylersem yanılmış olmam." - Jose Saramago, Folha de S. Paulo- "Tıpkı Cortazar ın öykülerindeki, Ficciones in yazarı Borges in... Read more

01-09-2011 01:00 - yazan alptraum son yazılan Mesajı göster
Hüyükteki Nar Ağacı - Yaşar Kemal - Ana Fikri

Hüyükteki Nar Ağacı - Yaşar Kemal - Ana Fikri

Yayınevi: Yapı Kredi Yayınları Basım Tarihi: Ocak 1994 Kitap Türü: Diğer / Edebiyat Yaşar Kemal in "doğa-insan ilişkilerini en iyi anlamda verdiğim yapıtlarımdan biri" dediği Hüyükteki Nar Ağacı, traktörün tarıma girmesiyle birlikte işsiz kalan yarıcılar ve mevsimlik işçilerin dramını konu alıyor. Kapitalizmin Çukurova ya düşen büyük gölgesi, her satırla görünür kılıyor. "İşte bu romanı ve Yaşar Kemal in pek çok yapıtını güçlü kılan... Read more

01-09-2011 00:50 - yazan Enesce son yazılan Mesajı göster
Galaksi Şeytanları - Isaac Asimov - Ana Fikri

Galaksi Şeytanları - Isaac Asimov - Ana Fikri

Galaksi Şeytanları - Isaac Asimov - Özeti, Galaksi Şeytanları Kitabı, Kitap Özeti, Ana Fikir Yayınevi: Altın Kitaplar Basım Tarihi: Ocak 1985 Kitap Türü: Diğer / Edebiyat Isaac Asimov'un Altın Kitaplar yayınevinden basılan kitap çeşitli bilim kurgu öykülerinden oluşur. Kitabın ismini taşıyan ilk öykü özellikle okunmaya değer.. Diğer "Isaac Asimov" Kitapları:

01-09-2011 00:40 - yazan Enesce son yazılan Mesajı göster
Havana nın Sıcak Yazı - Arnaldo Correa - Ana Fikri

Havana nın Sıcak Yazı - Arnaldo Correa - Ana Fikri

Yayınevi: İstiklal Kitabevi Basım Tarihi: Haziran 2006 Kitap Türü: Diğer / Edebiyat Havana nın Sıcak Yazı, Soğuk Savaş sonrası Küba ve ABD istihbarat servislerinin, aksi tesadüflerle de dolu olan skandal operasyonlarının zekice yazılmış bir portresi. Romanın kahramanı olan Carlos Manuel ya da diğer adıyla Roberto, yirmi yıl boyunca Afrika ve Latin Amerika da çeşitli görevlerde ünlenmiş ve gerçek kimliğini hep saklamayı başarmış Kübalı bir özel ajandır. Karısı... Read more

01-09-2011 00:20 - yazan tasfirin77 son yazılan Mesajı göster
Her Kadın Gibi - Sigrid Undset - Ana Fikri

Her Kadın Gibi - Sigrid Undset - Ana Fikri

Yayınevi: Elips Kitap Basım Tarihi: Eylül 2007 Kitap Türü: Roman / Edebiyat Sigrid Undset in sade bir üslupla kaleme aldığı, XX. yüzyıl dünya edebiyatının şaheserlerinden biri olan ve 1928 Nobel Edebiyat Ödülü ne layık görülen Her Kadın Gibi bütün dillere çevrilerek okuyucuyla buluşmuştur. Hiç unutulmayacak hassas ve içli bir kadın olan Kristin Lavransdatter in, yani bir kadının romanı... Erlend e duyduğu büyük aşkla, bazen renkleri silinmiş bir gökkuşağı, bazen... Read more

01-09-2011 00:00 - yazan Enesce son yazılan Mesajı göster
Bir Başka Gerçeklik - Carlos Castaneda - Ana Fikri

Bir Başka Gerçeklik - Carlos Castaneda - Ana Fikri

Yayınevi: Söz Yayın Basım Tarihi: Haziran 1998 Kitap Türü: Diğer / Edebiyat Bir Başka Gerçeklik... Bambaşka bir düşünce dizgesine yöneltilen çok değişik bir bakış. Don Juan ın Öğretileri adlı birinci kitabın sonunda, Carlos Castaneda, korkunç bir gecenin sabahında, Bilgi Adamı olma çabalarından nasıl vazgeçtiğini anlatmıştı. Ama üç yıl sonra geri dönüp, Yaqui brujosu ya da büyücü olan Juan ın kılavuzluğunda çömezliğini sürdürmüştür. Peyote, jimson otu... Read more

01-08-2011 23:50 - yazan tasfirin77 son yazılan Mesajı göster
Hannah Montana - Kolektif - Ana Fikri

Hannah Montana - Kolektif - Ana Fikri

Hannah Montana - Kolektif - Özeti, Hannah Montana Kitabı, Kitap Özeti, Ana Fikir Yayınevi: Doğan Kitap Basım Tarihi: Nisan 2009 Kitap Türü: Çizgi Roman / Çizgi Roman Hannah Montana dünyaca ünlü bir pop yıldızı; ama yoksa şöhret başını mı döndürdü? Yepyeni sinema filminde Robby Ray Stewart, Miley i Tennessee ye, ailesinin köklerinin bulunduğu yere götürüyor. Bakalım hayatta neyin daha önemli olduğunu Miley bu gezide öğrenebilecek mi? Bu poster kitabında 16... Read more

01-08-2011 23:40 - yazan tasfirin77 son yazılan Mesajı göster
Hitler 1936-1945 Nemesis - İkinci Cilt - Ian Kershaw - Ana Fikri

Hitler 1936-1945 Nemesis - İkinci Cilt - Ian Kershaw - Ana Fikri

Hitler 1936-1945 Nemesis - İkinci Cilt - Ian Kershaw - Özeti, Hitler 1936-1945 Nemesis - İkinci Cilt Kitabı, Kitap Özeti, Ana Fikir Yayınevi: İthaki Yayınları Basım Tarihi: Ocak 2010 Kitap Türü: Biyografi / Genel "Çok yüksek düzeyde bir başarı... Çok bilinen diplomatik ya da askeri bir öyküyü yeni bir bakışla ele alan Kershaw, Hitlerin her defasında daha riskli olan stratejilerini izlerken, okurlarına gerçek bir gerilim duygusu yaşatıyor."Michael Burleigh,... Read more

01-08-2011 23:20 - yazan tasfirin77 son yazılan Mesajı göster
Göktürk İmparatorluğu Tarihi - Ali Kemal Meram - Ana Fikri

Göktürk İmparatorluğu Tarihi - Ali Kemal Meram - Ana Fikri

Yayınevi: Nokta Yayınları Basım Tarihi: Mart 2006 Kitap Türü: Diğer / Edebiyat "Ben, Tanrı gibi gökte olmuş Türk Bilge Kağan, bu çağda tahtıma oturdum. Sözlerimi sonuna kadar dinle, iyi işit! Bütün küçük kardeşlerim, yeğenlerim, oğullarım! Bütün soyum, milletim! Yukarıdaki mavi gök çökmedikçe, aşağıda kara toprak yarılmadıkça, senin ilini ve töreni kimse bozamazdı... Ama sen düşmanın armağanlarına kandın; bölücülere, fesatçılara kandın; seni... Read more

01-08-2011 23:10 - yazan Enesce son yazılan Mesajı göster
Hayat Üstüne Çok Hoş Bir Kitap! Ya da Bana Öyle Ge - Mustafa Güngör - Ana Fikri

Hayat Üstüne Çok Hoş Bir Kitap! Ya da Bana Öyle Ge - Mustafa Güngör - Ana Fikri

Yayınevi: Bulut Yayınları Basım Tarihi: Haziran 1998 Kitap Türü: Diğer / Edebiyat "İnsan olmak başka şey! Ve ben, sadece yaptığım iş değilim... Bir gün, reklamcılığa ara verdim. Yaratıcılığımın yönünü, insan ve hayat üzerine derin bir yolculuğa çevirdim. Yalanla kuşatılmış bir toplumda; başkaldırının, özgürlüğün ve yalınlığın evrensel labirentlerinden geçerek... Sana, son suz bir okuma kitabı hazırladım. Bir, özdeyişler ilkyapıtı. Sende hoş... Read more

01-08-2011 23:00 - yazan tasfirin77 son yazılan Mesajı göster
Hepsi Tüylü Birkaç Öykü - Knister - Ana Fikri

Hepsi Tüylü Birkaç Öykü - Knister - Ana Fikri

Yayınevi: Epsilon Yayınevi Basım Tarihi: Kasım 2003 Kitap Türü: Okul Öncesi / Çizgi Roman Bir orman dolusu hayvan hep birlikte sirk yıldızı olmaya karar verirse neler olur? Yakışıklı bir şahin çirkin sesli bir kargaya âşık olabilir mi? Bir süs köpeğinin kendini dünyaya kanıtlamak için ne yapması gerekir? Hayat boyu deniz sanarak içinde yaşadığınız şeyin aslında deniz olmadığını öğrenseniz ne yapardınız? Hepsi Tüylü Birkaç Öykü yü okurken tüm bu soruların... Read more

01-08-2011 22:20 - yazan Enesce son yazılan Mesajı göster
Elit Sosyolojisi - Ali Arslan - Ana Fikri

Elit Sosyolojisi - Ali Arslan - Ana Fikri

Elit Sosyolojisi - Ali Arslan - Özeti, Elit Sosyolojisi Kitabı, Kitap Özeti, Ana Fikir Yayınevi: Phoenix Yayınevi Basım Tarihi: Eylül 2007 Kitap Türü: Birey ve toplum açısından büyük önemde olmasına rağman elit olgusu ülkemizde, sosyal bilimcilerin üzerinde en az durduğu toplumsal ve siyasi konuların başında gelir. Yapılan çalışmalar da genellikle sosyolojinin ya da siyaset biliminin genel kapsamında ele alınmış ve Elit Sosyolojisi nden neredeyse hiç bahsedilmemiştir.... Read more

01-08-2011 21:50 - yazan Enesce son yazılan Mesajı göster
Doğruda Durmanın Felsefesi Seçme Yazılar 1970-2000 - Metin Çulhaoğlu - Ana Fikri

Doğruda Durmanın Felsefesi Seçme Yazılar 1970-2000 - Metin Çulhaoğlu - Ana Fikri

Doğruda Durmanın Felsefesi Seçme Yazılar 1970-2000 - Metin Çulhaoğlu - Özeti, Doğruda Durmanın Felsefesi Seçme Yazılar 1970-2000 Kitabı, Kitap Özeti, Ana Fikir Yayınevi: YGS Yayınları Basım Tarihi: Ekim 2002 Kitap Türü: İdeoloji ve siyaset, marksist teoriye ilişkin tartışmalarda özellikle ilgi toplayan alan haline geldi. Gramsci nin "keşfedilmesi" ve Althusser in çalışmaları, Avrupa da tartışmaların odak noktasını oluşturdu. Siyaset ve ideoloji ile... Read more

01-08-2011 21:40 - yazan Enesce son yazılan Mesajı göster
Bir Ömür Böyle Geçti - Faruk Nafiz Çamlıbel - Ana Fikri

Bir Ömür Böyle Geçti - Faruk Nafiz Çamlıbel - Ana Fikri

Yayınevi: İnkılap Kitabevi Basım Tarihi: Ocak 1994 Kitap Türü: Şiir / Edebiyat Bir geniş bahçe gibi size açıktı derdim, Durdunuz, seyrettiniz sıra heykeller gibi. Ruhunuzun çölünde bütün bir ömrü verdim, Kireçli bir tarlayı sabanla beller gibi... Duyduğum en büyük dert yurdumda gurbet yası, Gördüğüm en güzel yüz karşımda ağlıyandı; Her mısraın sonunda kalbimin bir parçası Bir mızrağın ucunda sızan bir damla kandı! Diğer "Faruk... Read more

01-08-2011 21:20 - yazan alptraum son yazılan Mesajı göster
Deniz Kıyısında Koşan Ala Köpek - Cengiz Aytmatov - Ana Fikri

Deniz Kıyısında Koşan Ala Köpek - Cengiz Aytmatov - Ana Fikri

Yayınevi: Elips Kitap Basım Tarihi: Ocak 2003 Kitap Türü: Diğer / Edebiyat Bu koşucu, kovalayıcı köpekler, nedendir bilinmez, en çok yol hazırlığını severler. Bundan daha çok sevdikleri hiçbir şey yoktur. Atlılar avul (köy) kapılarında toplanmaya görsün, hemen koşup gelirler. O hay-huy, o kargaşa içinde kafileye katılırlar. Sonra, istediğiniz kadar kovun, azarlayın, uzaklaştıramazsınız onları, iyice korkutsanız bile peşinizden gelmek için inat ederler. Tuhaf... Read more

01-08-2011 20:40 - yazan tasfirin77 son yazılan Mesajı göster
C Programlama Dili - Rıfat Çölkesen - Ana Fikri

C Programlama Dili - Rıfat Çölkesen - Ana Fikri

C Programlama Dili - Rıfat Çölkesen - Özeti, C Programlama Dili Kitabı, Kitap Özeti, Ana Fikir Yayınevi: Papatya Yayınları Basım Tarihi: Kitap Türü: Bu kitap C dilini öğretmek için hazırlanmış olup X3J11 grubunun belirlediği standart olan ANSI C'de bulunan tüm kütüphane fonksiyonlarına ek olarak UNIX işletim sisteminin disk dosyalarında kullanılan sistem çağrıları, Turbo C derleyici paketinin grafik ve port erişim fonksiyonları ele alınmıştır. "Bu kitabın... Read more

01-08-2011 20:30 - yazan alptraum son yazılan Mesajı göster
Batının Şövalyeleri Doğunun Fakirleri / Ezoterimle - Murat Bilgili - Ana Fikri

Batının Şövalyeleri Doğunun Fakirleri / Ezoterimle - Murat Bilgili - Ana Fikri

Yayınevi: Hermes Yayınları Basım Tarihi: Mart 2006 Kitap Türü: Diğer / Edebiyat Ezoterizm nedir? İnisiyasyon nedir? Nasıl yaşanır? Hayatın simyasında nasıl pişilir, nasıl olgunlaşılır? Bütün dinlerin, dogmaların ve inançların aynı zamanda hem üstünde hem içinde olan ezoterizm gündelik hayatta nasıl tezahür eder?Murat Bilgili nin keskin kalemi, hayatın küçük ve önemsiz ayrıntılarından en sarsıcı deneyimlerine kadar kişisel yaşamı bir cerrah titizliğiyle boydan... Read more

01-08-2011 20:20 - yazan tasfirin77 son yazılan Mesajı göster
Büyüyorum ve Değişiyorum - Kolektif - Ana Fikri

Büyüyorum ve Değişiyorum - Kolektif - Ana Fikri

Büyüyorum ve Değişiyorum - Kolektif - Özeti, Büyüyorum ve Değişiyorum Kitabı, Kitap Özeti, Ana Fikir Yayınevi: Marsık Yayıncılık Basım Tarihi: Şubat 2005 Kitap Türü: Diğer / Edebiyat Büyüyorum ve Değişiyorum... Okul öncesi çocuklar için oyunlu ve çok etkileşimli kitaplar... Diğer "Kolektif" Kitapları:

01-08-2011 20:10 - yazan tasfirin77 son yazılan Mesajı göster
Hiçlik Kulesi - Bülent Karslıoğlu - Ana Fikri

Hiçlik Kulesi - Bülent Karslıoğlu - Ana Fikri

Yayınevi: Yitik Ülke Yayınları Basım Tarihi: Haziran 2010 Kitap Türü: Şiir / Edebiyat evreni konuşuyoruz, soluklanan bandoyubiçimsiz bir at gibi iniyor sazlığa ayçok uzun sürdü bu yıl kışyoruldu sözcüklerim diyen sesin. denizi sağına alıyor adamgörünmez gövdesini kaldırıyormuşçasına.eski resimler, ayın kuyusunu boşaltan çıkrıkyarım kalmış şiirleravluda kıvrılarak büyüyen ağacın uykusu.gövdeni indiriyorum ellerime ışığa asılı görüntünhışırdayan... Read more

01-08-2011 20:00 - yazan tasfirin77 son yazılan Mesajı göster
Halide Edib Adıvar ın Eserlerinde Doğu ve Batı Mes - İnci Enginün - Ana Fikri

Halide Edib Adıvar ın Eserlerinde Doğu ve Batı Mes - İnci Enginün - Ana Fikri

Yayınevi: Dergah Yayınları Basım Tarihi: Eylül 2007 Kitap Türü: Diğer / Edebiyat Osmanlı İmparatorluğu varlığını koruyabilmek için Batı yı örnek almağa başladığı andan itibaren, Türk aydınları Batı meselesi üzerinde düşünmeğe başlamışlardır. Ancak yeni teknik imkânlar ve müesseseler ile beraber, topluma yabancı olan Batı nın değerleri ve sathî görünüşleri de Türk toplumuna girmiş ve toplumdaki fertlerin yetişme, görüş ve şahsiyetlerine göre farklı... Read more

01-08-2011 19:30 - yazan Enesce son yazılan Mesajı göster
Bir Yerlere Yağmur Yağmış Olmalı - Necmi Gürsakal - Ana Fikri

Bir Yerlere Yağmur Yağmış Olmalı - Necmi Gürsakal - Ana Fikri

Yayınevi: Alfa Yayınları Basım Tarihi: Ekim 2003 Kitap Türü: Diğer / Edebiyat Kursta en fazla ilgimi çeken şey benim gibi arka sırada oturan ve genelde pek konuşmayan sıska, iri siyah gözlü bir kızdı. Onun ilk farkına varmam, kel fizikçiye birbiri ardına pek de konuyla ilgisi olmayan üç soru sormasıyla başladı. Diğer "Necmi Gürsakal" Kitapları: 1. Floransalı Karlo

01-08-2011 19:20 - yazan alptraum son yazılan Mesajı göster
Emir Komuta Zinciri - Seymour M.Hers - Ana Fikri

Emir Komuta Zinciri - Seymour M.Hers - Ana Fikri

Yayınevi: Agora Kitaplığı Basım Tarihi: Şubat 2005 Kitap Türü: 1969 daki Vietnam daki My Lai katliamından 1973 te Şili darbesindeki CIA parmağına; Kissinger ın komplolarından Irak Savaşı ndaki Ebu Gureyb hapishanesi işkencelerine; Kuzey Irak taki İsrail-Kürt yakınlaşmasından ABD nin İran daki gizli faaliyetlerine kadar dünyayı yerinden oynatan haberleriyle Seymour M. Hersh, elinizdeki kitapta da, 11 Eylül saldırılarından sonra Irak ın işgal edilmesini de kapsayan bugünkü... Read more

01-08-2011 19:00 - yazan tasfirin77 son yazılan Mesajı göster
Eski Türk Masonlarının Uygulamaları - Baron Rudolf von Sebottendorf - Ana Fikri

Eski Türk Masonlarının Uygulamaları - Baron Rudolf von Sebottendorf - Ana Fikri

Yayınevi: Hermes Yayınları Basım Tarihi: Nisan 2006 Kitap Türü: Diğer / Edebiyat Doğu Masonları kimdir? Batı Masonluğun kayıp sırlarını halen korudukları doğru mu? Batı Masonlarının sadece birkaçını bildikleri ve tanıtım işaretleri olarak kullandıkları gizli işaretleri, Doğu Masonları "majikal operasyon" olarak ne şekilde kullanıyorlar? Anahtar Kardeşliği ve sırları nedir? Gülhaç sırları ile aynı oldukları doğru mu?Kuran daki surelerin başındaki... Read more

01-08-2011 18:50 - yazan Enesce son yazılan Mesajı göster
Fıkra Denizinde Kahkaha Dalgaları - Asım Yekeler - Ana Fikri

Fıkra Denizinde Kahkaha Dalgaları - Asım Yekeler - Ana Fikri

Yayınevi: Ares Kitap Basım Tarihi: Haziran 2008 Kitap Türü: Diğer / Edebiyat Elinizdeki bu kitap, sizleri güldürürken, aynı zamanda düşündürecektir de. Hayat adına, gelecek adına, size çok önemli mesajlar verip, mutlu olmak için çıktığınız bu yolculukta yolunuzu aydınlatacaktır. Bir konuyu anlatırken, onunla ilgili bir fıkra, yaşanmış bir olay, o konunun anlaşılmasını daha kalıcı kılmaktadır. Ben bunlara hafıza çivileri diyorum. Bir gün o konuyu unutsanız dahi,... Read more

01-08-2011 18:10 - yazan Enesce son yazılan Mesajı göster
Kitap tanitimlari Tools