Dalgın Rüzgar - Abdülkadir Budak - Ana Fikri   Konuyu açan: Enesce   İlk Mesaj: 05-05-2011 (18:50)   Son Mesaj: 05-05-2011 (18:50)    Cevap: 0    Gösterim: 651  

05-05-2011

Dalgın Rüzgar - Abdülkadir Budak - Ana Fikri

Yayınevi: Yapı Kredi Yayınları
    Basım Tarihi: Mayıs 2007
    Kitap Türü: Şiir / Edebiyat

Cebinde panter taşıyan kanguru gibiŞehirde dolaştım insan ormanlarındaÇağın yüzünü bana ayna diye tuttularBaktım ve kendimi gördüm oradaKuyu çıkmışım meğer! Zirve inmişim meğer!Başlayan savaşlarda biten aşklardaYazmışın da acıma şiir demişler"Abdülkadir Budak; sınırsız sorumlu sevgi kooperatifi.Gülü külden getirir. Vuran - vurulan; avcı - ceylan.Kentine küskün abdal. Apartmanlara sıkışmışidil. Kendini kamçılayan küheylan.Asfalt söker gül dikmek için- Sabit Kemal Bayıldıran"Abdülkadir Budak şiirlerinin bireyi,içinde bulunduğu ilişkilere ve bu ilişkiler ortamındaolup bitene karşı eleştirel ve yadsıyıcı bir bakışaçısına sahiptir. Budak ın şiiri, bireyinin varoluş bağlamında modernizmi zemin edinmiş, ancak bunu ifade etme bağlamında gelenekle olan bağlarını koparmamış bir şiirdir."- Yücek KayranDalgın Rüzgar, Abdülkadir Budak ın şimdiye dek yayımladığı on bir şiir kitabını bir araya getiriyor.

Diğer "Abdülkadir Budak" Kitapları:

1. Uykusu Gelen Çiçek
    2. Ya Şiir Olmasaydı
    3. Endişeli Fesleğen
    4. İşaretler
    5. Ev Zamanı
    6. Ahşap Anahtar
    7. Aşk Beni Geçer

Dalgın Rüzgar - Abdülkadir Budak - Ana Fikri Yorumları