kutsal emanetler

bende saçı ilk defa gördüm kutsal emanetlerin resimlerini araştırdım, ama bu saç resmi hiçbirinde yok. Peygamber efendimizin sadece sakalının resimleri var ki o resimlerde böyle tutam şeklinde değil, özel bir ...

1. Alt 10-21-2008, 17:22 #11
    kipchak Mesajlar: 1.658
    Blog Başlıkları: 506
    bende saçı ilk defa gördüm
    kutsal emanetlerin resimlerini araştırdım, ama bu saç resmi hiçbirinde yok.
    Peygamber efendimizin sadece sakalının resimleri var ki o resimlerde böyle
    tutam şeklinde değil, özel bir şişede bir kaç tel var. Saçı ile ilgili hiçbir resim yok.
    ayrıca peygamberimizin saçlarının kulaklarını kapatacak kadar uzun olduğunu
    düşünürsek bu saç biraz fazla uzun gibi
    bunlar benim kendi düşüncelerim tabi tam araştırıp net bir karara varmak lazım.
    bu resmi aldığınız kaynağı sorabilirmiyim?
    (Peygamberimizin kabri diye e postalarda dolaşan resmin mevlana hazretlerinin
    kabrinin sandukası çıkması gibi bir çok durum olduğu için soruyorum)

efsun bunu beğendi.
  2. Alt 10-22-2008, 09:55 #12
    efsun Mesajlar: 103
    alptraum´isimli üyeden Alıntı
    Bu resmin kesinkez gercekligi var mi?

yorumlarınızda haklısınız ama bende biliyorum desem yalan olur bana mail olarak geldi ve bende buraya ekledim
    yanlız konyaya gittigimde mevlananın türbesinde görmüştüm tabiki bukadar çok degildi..
    teşekkürler..

3. Alt 10-22-2008, 09:58 #13
    •●FühreR●•´isimli üyeden Alıntı
    bende saçı ilk defa gördüm
    kutsal emanetlerin resimlerini araştırdım, ama bu saç resmi hiçbirinde yok.
    Peygamber efendimizin sadece sakalının resimleri var ki o resimlerde böyle
    tutam şeklinde değil, özel bir şişede bir kaç tel var. Saçı ile ilgili hiçbir resim yok.
    ayrıca peygamberimizin saçlarının kulaklarını kapatacak kadar uzun olduğunu
    düşünürsek bu saç biraz fazla uzun gibi
    bunlar benim kendi düşüncelerim tabi tam araştırıp net bir karara varmak lazım.
    bu resmi aldığınız kaynağı sorabilirmiyim?
    (Peygamberimizin kabri diye e postalarda dolaşan resmin mevlana hazretlerinin
    kabrinin sandukası çıkması gibi bir çok durum olduğu için soruyorum)

teşekkürler isterseniz birdaha böyle paylaşımda bulunmam hatta sitenizede ugramam sorun olacagını düşünmedim..
    sagolun..

4. Alt 10-22-2008, 10:23 #14
    kipchak Mesajlar: 1.658
    Blog Başlıkları: 506
    Alıntı:
    yorumlarınızda haklısınız ama bende biliyorum desem yalan olur bana mail olarak geldi ve bende buraya ekledim
    yanlız konyaya gittigimde mevlananın türbesinde görmüştüm tabiki bukadar çok degildi..
    teşekkürler..

saçın mevlana müzesinde sergilendiğini söylemedim sayın efsun maillerde dolaşan resimin uydurma olma ihtimaline bir örnek verdim.yani daha öncede başımıza geldi böyle şeyler.

Alıntı:
    teşekkürler isterseniz birdaha böyle paylaşımda bulunmam hatta sitenizede ugramam sorun olacagını düşünmedim..
    sagolun..

sayın efsun burası bir forum sitesi illaki istişare edilen,tartışılan şeyler olacak biz öyle açılan her konuya sadece ''Allah razı olsun'' yazılan forumlardan değiliz.herhangi bir konu varsa o tartışılır ki o resmi ilk gören sadece bende değilim.olayın doğrusunu araştırıp öğrenmek gerek burada sizin alınganlık yapmanızın sebebini anlamış değilim.

efsun bunu beğendi.
  5. Alt 10-22-2008, 10:54 #15
    •●FühreR●•´isimli üyeden Alıntı
    saçın mevlana müzesinde sergilendiğini söylemedim sayın efsun maillerde dolaşan resimin uydurma olma ihtimaline bir örnek verdim.yani daha öncede başımıza geldi böyle şeyler.

sayın efsun burası bir forum sitesi illaki istişare edilen,tartışılan şeyler olacak biz öyle açılan her konuya sadece ''Allah razı olsun'' yazılan forumlardan değiliz.herhangi bir konu varsa o tartışılır ki o resmi ilk gören sadece bende değilim.olayın doğrusunu araştırıp öğrenmek gerek burada sizin alınganlık yapmanızın sebebini anlamış değilim.

alınganlık yaptığımı nereden çıkardınız
    tabiki olucak
    ben paylaşmaktan ve paylaşım yapmak tarafıyımdır hep
    sanırım yaptıgım paylaşımlardan hoşnut kalmadınız her zaman ögrenmeye acıgımdır daha farklı bir uslupta yazabilirdiniz
    allaha emanet olun..

Konu efsun tarafından (10-22-2008 Saat 10:56 ) değiştirilmiştir.
  6. Alt 10-22-2008, 14:25 #16
    beyza Mesajlar: 2.053
    efsun kardeşim burdaki konu Peygamber Efendimiz olduğu için hasassa davranılmaya çalışıldı sadece..
    bu konuyu bilmeyen bir kişi aslı yoksa böyle bir resmin gerçek olduğu zannını taşımaması açısından kaynaklanıyor bu hassasiyet.
    yoksa burda paylaşımlarda bulunan arkadaşlarımızla hepimiz bir şeyler öğrenmeye çalışıyoruz..bir üstünlük söz konusu olamaz..
    siz tamamen yanlış anladınız..selametle..

kipchak bunu beğendi.
  7. Alt 10-22-2008, 15:42 #17
    oguzhan Mesajlar: 1.372
    Blog Başlıkları: 1
    bu Güne kadar ne duydum ne rastladim böyle bir görüntüye, Peygamber efendimiz s.a.v in saci, en azindan bu kadar cok ve uzun sac kimsede ve hic bir yerde mevcut degil bildigime gore, Ki führer kardesimizinde dedigi gibi sakali dahi kucuk bir sisede tel tel bulunmakta. bence dogruluk payi sifir.
    Sac-i Serifleri diye gösterilen resim yanlis.
    selametle...

kipchak bunu beğendi.
  8. Alt 10-26-2008, 20:27 #18
    deli Mesajlar: 91
    o saç resmini bende ilk defa gördüm,doğruluğunu araştırmak gerekli

Association of Islamic Charitable Projects ın sitesin de efendimizin saçı,kılıcı,elbisesinin fotoğrafı mevcut ve oradakide böyle tutam halinde değil
    efendimizin saçının muhafazası şu şekilde:

kutsal emanetler

Henna bunu beğendi.
  9. Alt 01-11-2013, 23:38 #19
    Ziyaretci
    hasan atlıı Mesajlar: n/a
    rabbim beni kutsal emanetlerin sahiplerine kurban etsin

Kullanıcı isminiz: Giriş yapmak için Buraya tıklayın

Bu soru sistemi, zararlı botlara karşı güvenlik için uygulamaya sunulmuştur. Bundan dolayı bu kısımı doldurmak zorunludur.