neden müslüman olmayanlar cennete giremez

Allahin birligine inaniyor ve Hz. Muhammedin onun kulu ve elcisi olduguna inaniyorsa iman etmis olur Demişsiniz ya. Şimdi benim akrabağımdan biri var işte o Allaha inanıyor ama Peygamberimize inanmıyor. Eğer ...

1. Alt 01-10-2010, 21:58 #11
    Bediüzzaman26 Mesajlar: 183
    Allahin birligine inaniyor ve Hz. Muhammedin onun kulu ve elcisi olduguna inaniyorsa iman etmis olur

Demişsiniz ya. Şimdi benim akrabağımdan biri var işte o Allaha inanıyor ama Peygamberimize inanmıyor. Eğer tövbe etmez ise o da mı cehennemi boylar??

2. Alt 01-10-2010, 22:07 #12
    alptraum Mesajlar: 38.107
    Blog Başlıkları: 28
    Su zamanda böyle bir red hem Kuran ayetleriyle, hem hadislerle hem icma ile de sabittir ki böyle insanlar ebedi olarak cennete giremezler. Rabbim hidayet versin insaallah.

Bediüzzaman26 bunu beğendi.
  3. Alt 01-11-2010, 19:56 #13
    altun Mesajlar: 885
    benimde aklıma ilk 'sefiller' kitabını okuduğumda takıldı.bi piskoposun hayatını anlatıyordu. adam devlet tarafından gelen parayı hep ihtiyaç sahiblerine dağıtıyordu.kendide mütevazi bi hayat yaşıyodu.daha sonra hapisaneden çıkan bi hırsızı yola getirmişti.şimdi bu adam hiristiyan diye ceheneme mi gider

4. Alt 01-12-2010, 21:35 #14
    mus'ab Mesajlar: 331
    Esselamü aleyküm:

Sadece okumakla yetinmeyi düşünüyordum ama olmadı. Bir insanın Allah'ı kabul edipte habibi kibriya rasulullah (s a v ) efendimizi kabul etmemesi ebedi cehennemde kalması için yeterli sebeptir. peygamber efendimizi tasdik etmeden iman etmiş olunmayacağı ayetlerle sabittir.

Bir piskopos, rahip yada bilmem kim insani olarak ne kadar düzgün ve güzel yaşantıya sahip olursa olsun iman etmedikçe cennete giremez.

cennet ve cehennem ebedi olacaktır.çünkü cennetlikler için sonsuz bir saadet inkarcılar ve kafirler için ebedi azap vaad ediliyor.günahkarlar için ise cehennem geçici bir ikametgah cennet yine ebedidir.

Emirahmetyasin kardeşimiz ayet ve hadis-i şeriflerle zaten cevaplamış. AYET ve HADİS le
    hakkında kesin hüküm bulunan konuları tartışmak (haşaa) ayeti tartışmaktır. Ayet ve hadisler
    hükümü ve manası açıksa, asla ama asla tartışılamaz.

islamı sağa sola eğip bükerek ılımlı müslüman tavrı takınmak, ne islamidir nede insanidir.
    Ancak tavizler vererek islam'a hakarettir.

Lütfen; Allah ve Resulünün KESİN hüküm koydukları konularda: iyi ama. bana göre, falan kitapta, peki şöyle. gibi ifadelerle de farkında olmadan hafife almayalım. Günaha gireriz.

ALLAH'a emanet olun.

5. Alt 01-12-2010, 23:53 #15
    Birilerinden duydum ama şu doğru değil mi? Mesela müslüman bir kişi günahı kadar cehennemde yanacakmış sonra cennete gitcekmiş eğer imanı varsa. Doğru mu?

6. Alt 01-13-2010, 20:23 #16
    mus'ab Mesajlar: 331
    Evet bu doğru bu konudada hadis-i şerifler mevcuttur.
    ÖRNEK:

ALLAH c. iman sahiplerine cehennemde azap eder. sonra imanları sebebiyle ebedi cennete sevkeder. H- Şerif

Zerre kadar imanı olan cennete girecek. H şerif

Ayet olarak meryem suresi 71-72 ye bakılabilir.

7. Alt 01-26-2010, 16:28 #17
    milyondolar Mesajlar: 3
    müslüman olmayanlarda cennete giderler, siz sanmayınki hıristiyan yada yahudi olupta Hz. Muhammed (S.A.V) i hepsinin peygamber kabut etmediğini. onların içindede vardır Hz. Peygamber efendimizin gerçekten peygamber olduğuna inanlar.
    sonuçta cennete gitmenin açık açık anlatılan kitaptada yazdığı gibi. Allah ın varlıgına ve birliğine nanın, gönderilen peygamberlere inanın, gönderilen kitaplara inanın ve iyi işler yapın, yani inanan ve iyi insan olun deniyor. bu vasıfları olan kişi cennete gider en doğrusunu Allah (C.C.) bilir.
    Ben kendim müslümanım, ama başka dinde olupta benim peygamberime de kendi peygamberinede inananları görmüşümdür ve iyi insanlardır, tabi içlerini bilemem.

altun bunu beğendi.
  8. Alt 01-26-2010, 16:36 #18
    milyondolar Mesajlar: 3
    Bediüzzaman26´isimli üyeden Alıntı
    Allahin birligine inaniyor ve Hz. Muhammedin onun kulu ve elcisi olduguna inaniyorsa iman etmis olur

Demişsiniz ya. Şimdi benim akrabağımdan biri var işte o Allaha inanıyor ama Peygamberimize inanmıyor. Eğer tövbe etmez ise o da mı cehennemi boylar??

birkere senin söylediğinde mantık hatası var
    nerde var şurada; sizin bir akrabanız var Allah a inanıyor fakat onun göndermiş olduğu peygambere inanmıyor, yahu arkadaşım bu nasıl bir iştir, akarabanız Allah a inanıyorsa onun demiş olduğu herşeyede inanır demektir, bu nasıl bir Allah a inançtır ki kendisine inanıp onun gönderdiği ve bu senin peygamberin dediği peygambere inanmaz, bu uydurmasyon gibi geldi, yada o akrabanız Allaha da inanmayanlardan en doğrusunu Allah (C.C.) bilir.

9. Alt 01-26-2010, 21:06 #19
    Ama arkadaşım doğru söylüyorum. Yemin bile edebilirim. Gerçekten bak. İlla ki Allaha inanan peygamberimize inanacak diye bir şey yok ki. Çoğu hristiyan peygamberimizi inkar ediyor ama Allah imanı var buna ne diyorsun peki? Hem benim gibi biri nasıl uydurabilir? İstersen gel bizim eve gör neler olduğunu??

10. Alt 01-28-2010, 22:36 #20
    altun Mesajlar: 885
    milyondolar´isimli üyeden Alıntı
    müslüman olmayanlarda cennete giderler, siz sanmayınki hıristiyan yada yahudi olupta Hz. Muhammed (S.A.V) i hepsinin peygamber kabut etmediğini. onların içindede vardır Hz. Peygamber efendimizin gerçekten peygamber olduğuna inanlar.
    sonuçta cennete gitmenin açık açık anlatılan kitaptada yazdığı gibi. Allah ın varlıgına ve birliğine nanın, gönderilen peygamberlere inanın, gönderilen kitaplara inanın ve iyi işler yapın, yani inanan ve iyi insan olun deniyor. bu vasıfları olan kişi cennete gider en doğrusunu Allah (C.C.) bilir.
    Ben kendim müslümanım, ama başka dinde olupta benim peygamberime de kendi peygamberinede inananları görmüşümdür ve iyi insanlardır, tabi içlerini bilemem.

yorumunuz için teşekkür ederim bende öyle düşünüyorum.

Kullanıcı isminiz: Giriş yapmak için Buraya tıklayın

Bu soru sistemi, zararlı botlara karşı güvenlik için uygulamaya sunulmuştur. Bundan dolayı bu kısımı doldurmak zorunludur.