Şahsımın gol atmak gibi bir düşüncesi olması mümkün değil ki hangi cümleme binaen böyle bir anlam yüklediniz anlıyamadım kaldıki size soruyorum ben sünneti ve hadisi ( kuranın ruhuna aykırı değil ise )kaynak kabul eden biriyim şu halde elbette yazmış olduklarınız hakkındaki fikrimi olabildiğince amma iyi amma kötü ifade ediyor söylemleriniz doğrultusunda bir mantığa yüklemeye çalışıyorum lakin görüyorumki siz siz gol atmak gibi bir düşünceye sahip olmalısınızki şahsım için böyle bir zanda bulundunuz size sormuş olduğum sorunun cevabını dahi vermiş değilsiniz hem fikir beyan ediyor bu böyle olmalıdır yapılan şirktir yanlıştır gibi yığınla beyanlarda bulunuyor sonrasında ise cevap vermekten imtina ediyorsunuz hal böyle olunca şahsım düşüncelerinizin sıhhati hakkında elbette şaibe yaşıyor.. diğer yandan sizinde ifadenizle yeryüzünde ne var ise kuranda kelime kelime bulmak mümkün değil diyorsunuz lakin bunları işaret eden ayetler ziyadesi ile mevcuttur fakat bu ayetleri hikmet sahibi olan kişiler anlar ve anlatırlar bu kurani bir ifadedir ...son olarak müzarekeyi münakaşaya dönüştürmek gibi bir niyetim söz konusu olamaz bilmenizde faide vardır zanna mahal bırakmamak adınadır ifadem...selam ve dua ile..