Kuranda Yazmayan Konular İçin Kaynaklar Güvenilir mi?

İlgi alakanız için çok teşekkür ederim.Tüm yazdıklarınız çok mantıklı ama sanırım ben derdimi anlatamıyorum.Sanki hadislerle Kuranda yazanlar çelişiyor.Recm olayı sadece geneli anlatabilmek için bir örnek mesela Kuranda farklı ceza şekli ...

1. Alt 02-23-2012, 23:31 #11
    safinaz Mesajlar: 3.348
    İlgi alakanız için çok teşekkür ederim.Tüm yazdıklarınız çok mantıklı ama sanırım ben derdimi anlatamıyorum.Sanki hadislerle Kuranda yazanlar çelişiyor.Recm olayı sadece geneli anlatabilmek için bir örnek mesela Kuranda farklı ceza şekli varken hadiste farklı yoksa bu olay beni çokda ilgilendirmiyor.

emirahmedyasin bunu beğendi.
  2. Alt 02-25-2012, 01:26 #12
    emirahmedyasin Mesajlar: 1.121
    safinaz´isimli üyeden Alıntı
    İlgi alakanız için çok teşekkür ederim.Tüm yazdıklarınız çok mantıklı ama sanırım ben derdimi anlatamıyorum.Sanki hadislerle Kuranda yazanlar çelişiyor.Recm olayı sadece geneli anlatabilmek için bir örnek mesela Kuranda farklı ceza şekli varken hadiste farklı yoksa bu olay beni çokda ilgilendirmiyor.

bu sıralar epey yoğunum bu başlığı bir kenara not ediyorum genişçe araştırayım bir daha... inşaallah hayır olur...

safinaz bunu beğendi.
  3. Alt 02-25-2012, 23:22 #13
    alptraum Mesajlar: 38.107
    Blog Başlıkları: 28
    Müslüman olmanin sarti Kelime-i sehadet ise müslümanlar arasindaki bir tartisma konusudur. Ben su sekilde anliyorum.

12 hak mezhepten en fazla uygulanani 4 mezheptir. Farkli görüslerle mezheplerin disina cikip hicbirsekilde karsi cikan kisiler, reforme etme yerine ayrimciligi gözlüyorlar. Simdi uygulanan 4 mezhep yeniden reforme edilemez mi? Aslinda soru isareti burda. Namaz konusu ise mezheplerde mirac gecesine göre belirlendigi ve bazi mezheplerce 3 vakit kilindigi v.s. gibi ayrintilar vardir. Ihtilaf a daha cok düsmeden en dogru olanida 5 vakit olarak kabul edilmistir ve kilinis sekli ise yine o günden bugüne gelen bicimlerle devam etmektedir. Hadis ayrimi meselesi ise müctehid alimlerin bu karisikligi önleyerek hadisleri secmesiyle - elemesiyle sahih ya da kesinligi bilinmeyen gibi siniflara ayrilarak olusturulmustur.

safinaz bunu beğendi.
  4. Alt 02-26-2012, 15:51 #14
    HiLaLNuRu Mesajlar: 242
    Namazların cemiyle ilgili;

Bu da izlemek isterseniz,

Belki aklınızda sorulara bir nebze faydası dokunur.Selametle.

safinaz bunu beğendi.
Kullanıcı isminiz: Giriş yapmak için Buraya tıklayın

Bu soru sistemi, zararlı botlara karşı güvenlik için uygulamaya sunulmuştur. Bundan dolayı bu kısımı doldurmak zorunludur.