'Çoban Zerda' ÅŸimdi okullu oldu   Konuyu açan: Gündemci   Ä°lk Mesaj: 11-17-2012 (10:18)   Son Mesaj: 11-17-2012 (10:18)    Cevap: 0    Gösterim: 421  

11-17-2012

'Çoban Zerda' şimdi okullu oldu

Bitlis'teki Dideban Dağı'nda babası ile çobanlık yapan 10 yaşındaki Zerda, atletizmin ardından eğitime de kazandırıldı.

Bitlis'teki Dideban Dağı'nda babası ile çobanlık yapan 10 yaşındaki Zerda, atletizmin ardından eÄŸitime de kazandırıldı. Atletizm Milli Takım Antrenörü ve Bitlis Temsilcisi Fadıl Kara'nın, babası ile daÄŸda çobanlık yaparken keÅŸfettiÄŸi Zerda UluÅŸ, bir süre önce Kara'nın desteÄŸi ile atletizm sporuna kazandırılmıştı.Â*

Çobanlık yaptığı için okula gidemeyen 10 yaşındaki Zerda'yla ilgili haberin basın yayın organlarında yer alması üzerine, küçük kızın eÄŸitimine devam etmesi için Milli EÄŸitim Ä°l Müdürlüğü ve antrenör Kara çalışma baÅŸlattı.Â*

Yapılan çalışmalarla Mustafa Kemal Atatürk Ä°lköğretim Okulu'na kaydı yaptırılan küçük Zerda, okula gitmenin mutluluÄŸunu yaÅŸadı.Â*

Kısa süre öncesine kadar çobanlık yaparken bir anda tüm yaÅŸantısı deÄŸiÅŸen Zerda, ÅŸimdi hem okula gidiyor hem de kendisine sunulan malzeme desteÄŸiyle antrenmanlara devam ediyor.Â*

Milli antrenör Kara, AA muhabirine yaptığı açıklamada, sporcularıyla daÄŸda antrenman yaptığı sırada keÅŸfettiÄŸi Zerda'yı, hem eÄŸitime hem de atletizm sporuna kazandırmanın sevincini yaÅŸadıklarını belirtti.Â*
    Milli Eğitim İl Müdürü Emin Korkmaz ve Mustafa Kemal Atatürk İlköğretim Okulu idarecilerinin çabasıyla Zerda'nın okula başladığını vurgulayan Kara, şöyle konuştu:

''Zerda, yetenekli bir kızımız. EÄŸer bir sponsor bulursak spora devam etmesini ve milli takıma girmesini hedefliyoruz. Aslı Çakır, Gamze Bulut ve Nevin Yanıt gibi çok yetenekli çocuklarımız var. Zerda'yı da bunlardan biri yapmayı düşünüyoruz. Sunulacak desteklerle Zerda'nın hem okul yaÅŸantısında hem de atletizmde iyi bir yere geleceÄŸine inanıyorum.''Â*
    Kara, antrenmanlarına devam eden Zerda'ya spor malzemelerinin Batman Petrol Spor Kulübü tarafından gönderildiğini bildirerek, kentte yeni yetenekleri keşfetmek için çalışmalarının sürdüğünü kaydetti.
    Zerda Uluş ise okula başlamanın sevinicini yaşadığına değinerek, ''Hedefim milli sporcu olmak. Okulumu ve sporu çok seviyorum. Bana destek veren herkese teşekkür ediyorum'' dedi.

Kaynak: AA

'Çoban Zerda' şimdi okullu oldu Yorumları