Bir Dosta Vedadır

Bir dosta merhaba,çok düşündüm.Sana ne yazabilirim diye İnsanlar bazen yaşadıkları dönemde girdap içinde olabilirler.Belkide karşıma çıkışın o dönemin bana yansıyan olumsuz yanıydı,

olumsuz diyorum çünkü ben hiç birşeyden habersiz vuslata bedel bir sensizlik cezası çekiyorum.

Hani ben iyi biriydim, Hani bensiz yazışmaların anlamsızdı.Çok özleyen birinin tamamen sırt çevirmesine şaşıyorum,hatta hayret ediyorum.O nazlı bakışın vardı ya beni uzaklara derinlere götüren,Aşkı beş dakika yaşayan birinin kaybedeceği ne olabilir ki zaten ben kaybedişlerimi kazanç kabul ediyorum.

Sana veda eder gibi yazı yazdım .
Aslında yazmamalıydım.
Ne zaman seni düşünsem sözlerim hep düğümlenip dilimin ucuyla kalbim arasında gidip gidip geri geliyor,Ya reddedilirsem yine cevap vermezse korkuyorum.

Ben sana yeterince açık davrandım.Sen bana yeterince açık davranmadın yada ben öyle düşünüyorum.
Düşündün mü ben sana ne yaptım sadece kuru bir özür dilenecek kadar söz aralığımı konuşacaktın.
En değerli vazonu mu kırdım ki?
parçalanmış dağılmışta toplanmıyor.Söyle arkadaşım ben ne yaptım.Cezalar tek taraflı değildir.

sende çok defa kendini yargılıyorsun.İnsanız hata yaparız ben şuna inanıyorum.özür dilenecek kadar ne sen hata yaptın ne de ben hata yaptım. Senin üstünede gelmedim.

Şu bozulmuş düzende iki yüzlü madolyanlara ,aldırmadan güzel bir arkadaşlığın keyfini çıkaralım.İnan kısacık bir tebessüm bile hem sana hem bana güç verir.

Esirgeme bunu gurursuz ,riyasız herşeyi, düşünerek bir defa daha cesaretimi toplayıp sana yazdım.

Hala bu davranışı sergilemeyi sürdürürsen, şunu bilki hiç kimse mısır ekip fasulye biçmemiştir..

Emeksiz tarlanın hasatı olmaz!!

Mahmut ÖZKAN