Ergenekon'da avukatın sözlerine suç duyurusu   Konuyu açan: Küba   İlk Mesaj: 01-11-2013 (10:11)   Son Mesaj: 01-11-2013 (10:11)    Cevap: 0    Gösterim: 315  

01-11-2013

Ergenekon'da avukatın sözlerine suç duyurusu

''Ergenekon'' davasında mahkeme heyeti, avukat Mehmet Taşdelen hakkında, iddia makamına yönelik hakaret içeren sözleri ve gizli tanığın kimliğini açıkladığı gerekçesiyle suç duyurusunda bulunulmasına karar verdi.

''Ergenekon'' davasında mahkeme heyeti, avukat Mehmet Taşdelen hakkında, iddia makamına yönelik hakaret içeren sözleri ve gizli tanığın kimliğini açıkladığı gerekçesiyle suç duyurusunda bulunulmasına karar verdi. İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi'ndeki duruşmada savunmasını yapan tutuklu sanık Aykut Metin Şükre, Ankara'daki yargılama sırasında Alparslan Arslan'ın kendisine, ''Söylediklerini inkar et. Seni kurtaracağım'' dediğini anlattı.

Şükre, kendisinin ise ''Benim suçum yok. Her şeyi söyledim. Beni nasıl kurtaracaksın?'' dediğini söyledi.

Duruşmada Şükre'nin avukatı Mehmet Taşdelen savunmasını yaparken, garip sesler çıkararak bağıran Alparslan Arslan salondan çıkarıldı.

Tutuklu sanık Mahmut Güzel de Danıştay saldırısında kullanıldığı iddia edilen Glock marka silahı kendisinin satmadığını ifade ederek, suçlamaları reddetti.

Sanıkların savunmalarının ardından mahkeme heyeti, Şükre'nin avukatı Mehmet Taşdelen'in, iddia makamı hakkında ''iddianameyi hazırlarken savcının aklı başında değil'' şeklinde hakaret içeren beyanda bulunduğunu belirterek, yine aynı avukatın, gizli tanığın da kimliğini açıkladığını kaydetti.

Mahkeme, avukat Taşdelen hakkında Silivri Cumhuriyet Başsavcılığı'na suç duyurusunda bulunulmasını kararlaştırarak, duruşmayı yarına erteledi.

Ergenekon'da avukatın sözlerine suç duyurusu Yorumları