Kenya'dan 5 Türk ailesine mutlu haber   Konuyu açan: Takipci   Ä°lk Mesaj: 10-31-2012 (03:26)   Son Mesaj: 10-31-2012 (03:26)    Cevap: 0    Gösterim: 378  

10-31-2012

Kenya'dan 5 Türk ailesine mutlu haber

Türkiye'nin Nairobi Büyükelçisi Hüseyin Avni Aksoy, Türk yardım gönüllülerini, alıkonuldukları kontrol bölgesinden 35 kilometre dışında Takha yolunda karşıladı.

Türkiye'nin Nairobi Büyükelçisi Hüseyin Avni Aksoy, Türk yardım gönüllülerini, alıkonuldukları kontrol bölgesinden 35 kilometre dışında Takha yolunda karşıladı. Diplomatik kaynaklardan edinilen bilgiye göre,Â*Kenya'da gözaltına alınan Ä°nsaniÂ*Yardım DerneÄŸi çalışanları Dr. Fatih Soydemir, Dr. Gürsel Topal, Ä°brahim Tatalak, Ahmet Kayaköse ve Ahmet Gazi Akpınar serbest bırakıldı.

Türkiye'nin Nairobi Büyükelçisi Hüseyin Avni Aksoy, Türk yardım gönüllülerini, alıkonuldukları kontrol bölgesinden 35 kilometre dışında Takha yolunda karşıladı.

Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu da Büyükelçi Aksoy'dan bilgi aldıktan sonra, serbest bırakılan yardım gönüllüleriyle görüşerek ,geçmiş olsun dileğinde bulundu.

Yardım gönüllülerinin bu geceyi büyükelçilik tarafından Nairobi'de yerleştirilecekleri bir otelde geçirerek, 1 Kasım'da Türkiye'ye dönmeleri öngörülüyor.

Â*

Kaynak: AA

Kenya'dan 5 Türk ailesine mutlu haber Yorumları